Pekač za torto

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

tema odprta - 17. avg 2007 13:25 | ogledi: 3.850 | odgovori: 8

dolgo sem si želela pekač za torto in danes sem ga končno kupila. okroglega teflonskega, s premerom 26 cm.

popoldne bi rada spekla v njem biskvit za torto nutella pa me zanima na kaj morem pazit pri takem pekaču? peki papir dam samo na spodnjo plast? in kje naj biskvit ohlajam? ga pustim v pekaču ali ga vzamem ven?

uporabljate ta pekač tudi za peko kakšnih pit ali kaj drugega?

hvala za pomoč

nektarina

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

17. avg 2007 13:41

Jaz imam isti pekač, nikoli ne dam v njega peki papirja, samo fajn namažem z maslom ali margarino. Jaz vedno ko je biskvit pečen, ga malo še pustim v pekaču, ko se malo ohladi pa previdno odprem pekač, da gre obroč stran. Ponavadi pustim dno pekača kot pladenj za torto (če pečem samo 1 x biskvit, če ne, ne). Pečem v njem tudi kako drugo pecivo, tudi pite. Jelenckova

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

17. avg 2007 14:03

ok hvala. imam pa še eno vprašanje, morda malce smešno ko sestavljate torto ali jo sestavljate v obodu ali obod daste okrog torte ko je le ta že sestavljena? nektarina

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

17. avg 2007 14:16

Jaz oboda ne dam nazaj na torto, razen če je krema tako tekoča, da bi tekla iz torte. Enkrat sem delala borovničevo toro brez peke in takrat sem morala obod pustiti na torti, da se je krema lepo strdila v hladilniku. Jelenckova

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

17. avg 2007 14:19

Jaz vedno pustim obod na torti. Navlažim prvo plast, kermeo, sadje karkoli... drugo plast... Potem zapnem obod gor, da vse lepo trdno stoji. Še najrajši dajeva tisti plastični obod gor, da nafilava smetano do zadnjega kotička ob strani, pa še vidi se... Tako postopam do zadnje plasti.

Čez noč pustim v hladilniku. Zjutraj odstranim obod in okrasim z zunanje strani.

lidka

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

17. avg 2007 14:56

Če ostane obod na torti, ko jo mažeš lažje in bolj enakomirno porazdeliš kremo po pečenem biskvitu ,prav tako je veliko lažje narediti lepo čokoladno -ali kakšno drugo -glazuro ,ke se le ta enakomirno porazdeli in nastane "lep obod" za nadaljnje krasenje. val

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

17. avg 2007 15:02

Jaz vedno vzamem dno in obod z biskvita, ko delam torto. Razen za kakšno šarloto, takrat ga pustim gori. Kyara

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

17. avg 2007 15:04

okej hvala za nasvete. bom pustila obod gor. nektarina

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

19. avg 2007 9:31

Jaz dajem obod dol, razen npr. pri Pepelkini torti ali Malinovi sanjsko fini torti in podobnim, ko se mora krema strditi. Peki papir dam vedno, ampak samo na poden, čez napnem obod in super stoji in fajn izpade; po obodu nič ne mažem, če ne biskvit preveč odstopi od pleha. katti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti